Rigel Tarot

Melek Kartları Nedir? Melek Kartları Anlamları Neler?

Tarot ile ilgilenen pek çok kişi melek kartlarını da duymuştur. Peki, melek kartları nedir? Melek kartları, kişilere bir mesaj ileten ve bu mesajlar aracılığı ile yol gösteren kartlardır. Melek kartları, desteden çekilen kartları aracılığı ile aklınızda yer alan sorulara cevap bulmanızı sağlar. Maneviyatın kartları olarak bilinen bu kartlar, aynı zamanda ruh kartları olarak da bilinmektedir. Kişilerin problemleri üzerinde doğru tahminler gerçekleştiren bu kartlar, büyük bir saygı görür. Tarot kartları ile benzer kartlara sahip olan melek kartları arasındaki tek fark ise kartların anlamları ve tılsımlardır. Kişilere bir nevi rehberlik eden tarot melek kartları, kişilerin doğru yolu bulmasında önemli rol oynar.

Melek Kartları Nedir?

Tarot falı ile ilgilenen kişiler melek kartlarını pek çok defa duymuştur. Peki, melek kartları nedir? Melek, kartları, meleklerin kişilerin sorularına yanıtlar verdikleri kartlardır. Melekler tarafından iletilen güzel mesajları kişilere iletirler. Ancak, her bir melek kartının verdiği mesaj bir diğerinden farklıdır. Kişi, aklında yer alan soruyu düşünerek desteden bir kart çeker.

Melek kartları, her zaman bir sorunun cevabını bulmak için kullanılmaz. Cevabını merak ettiğiniz bir soru olmaması durumunda da melek kartlarına danışabilirsiniz. Hayatınızda yolunda gitmeyen durumlar için meleklerden tavsiye alabilirsiniz. Yol gösterici özelliğe sahip olan bu kartları kullanırken tek yapmanız gereken zihninizi boşaltmak ve sorunuza yönelmektir.

Melek kartları falı nedir sorusu da kişilerin cevabını merak ettiği sorulardan birisidir. Kısaca anlatmak gerekirse, herhangi bir konu için yol gösterici tavsiyeler almak için başvurulan bir kart falıdır. İster sabah uyandıktan sonra ister gece yatmadan önce melek kartlarına danışabilir ve tavsiyeler alabilirsiniz.

Baş Melek Kartları Nelerdir?

Tarot kartları gibi yol gösterici kartlar olan melek kartları 44 karttan oluşur. Kartların üzerinde pek çok sembol yer alır. İmparator, güç, denge, güneş gibi semboller bu semboller örnektir. Ayrıca, kartların üzerinde yer alan semboller genellikle baş melek isimleri ile adlandırılır. Baş melek kartları arasında Mikail, Haniel, Rafael gibi melekler yer alır. Baş meleklerin hepsi kişilere farklı mesajlar verir ve onlara yol gösterir. Örneğin, sihirli kadın melek kartları kişilere detaylı bir mesaj vermektedir.

Melek kartlarında yer alan 44 adet kartın hepsinin kendine ait iyileştirici anlamları ve tılsımları bulunur. Örneğin, şifa melek kartları ile kişi hayatında yaşadığı sağlık sorunlarına karşı şifa arar. Sevgi melek kartları ile kişiye hayatında eksik olan sevgiye dair tavsiyeler verir. Melek kartı aşk meleği, kişinin ilişki hayatında dair tavsiyeler verir ve gerçek aşkı bulması konusunda yol gösterir.

Melek Kartları Nasıl Kullanılır?

Melekler, birçok dini eserde yer alan varlıklardır. Kişilere yardım edildiğine inanılan melekler, insanların hayatlarında yanlarında olur ve onlara yol gösterirler. Melek kartları falı ile meleklerden tavsiye almak mümkündür. Peki melek kartları nasıl kullanılır? Öncelikle, melek falı sırasında kendinizi iyi hissettiğiniz bir ortam içerisinde olmanız gerekir. Buna ek olarak, bulunduğunuz ortamı daha da huzurlu bir havaya sokmak için mum ya da tütsü yakabilirsiniz. Tütsü nasıl yakılır diye merak ediyorsanız ilgili yazımızı okuyabilirsiniz. Daha sonra, kendinizi kartlara odaklayın ve desteyi elinize alın. Birkaç kez derin nefes aldıktan sonra gözlerinizi kapatın. Cevabını merak ettiğiniz konu hakkında düşünün ve desteden 1 ya da 3 kart seçin. Melek kartlarına danışacağınız sorular hakkında aşağıdaki örnekleri inceleyebilirsiniz.

  • Karar verilmesi gereken bir durum olduğunda
  • Kesin cevabı olan bir soru sormak istediğinizde
  • Dileğimizi gerçekleştirmek istediğinizde
  • Kararsız kaldığımız ikilemli durumlarda
  • Pozitifi çağırmak ve olumlu niyetlerle gününüzü aydınlatmak için

Melek kartlarını her sabah güne pozitif başlamak adına kart seçerek kullanabilirsiniz. Koruyucu ve rehber meleklerimiz biz ne zaman negatifliğe düşsek bize yardım için hazırdırlar.

Melek Kartları Anlamları

44 adet melek kartlarının hepsinin anlamı birbirinden farklıdır. Örnek vermek gerekirse, Cebrail melek kartı, kişinin doğal yeteneklerini ortaya çıkarma konusunda yardım eder. Bir diğer melek kartı olan Azrail ise kişinin bir yakınını kaybettiğinde kişinin acısını azaltır. Aynı zamanda, Azrail, kişilerin günlük hayatlarındaki üzücü olaylar için de tavsiyeler verir. Bu nedenle, günlük melek kartları bakımı ile bu tarz konularda tavsiyeler alabilirsiniz.

Melek kartlarında önemli olan bir diğer melek ise Crystal melek kartıdır. Crystal melek kartı, evlilik meleği kartıdır. Bu kart, kişiye sevgi, bağlılık ve sonsuz mutluluk konularında yardım eder. Crystal melek kartında dilediğiniz dilekler gerçekleşmeye başlamış ama küçük adımlar ile ilerlemektedir. Geçmiş acılarınızı, öfke duyduğunuz ilişkilerinizi ya da çocukluk döneminde yaşadığınız travmalarınızı arındırır. Crystal melek kartını çeken kişi Crystal melek kartından şifalandığını düşünmeli ve pozitif düşüncelere sahip olmalıdır. Bu kartı çektikten sonra elinizi kalbinizin üzerine koyun ve derin bir nefes alarak “şifalanıyorum” kelimesini tekrar edin. Son olarak Crystal meleğine teşekkür ederek eyleminizi sonlandırın.

Melek kartları anlamları yazımızı faydalı bulduysanız tarot kartları ve anlamları yazımızı da okuyabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Melek Kartları Nedir?

Melek kartları, yaşadığımız kafa karışıkları ya da sorunlar için bize yol gösteren kartlardır.

Crystal Melek Kartı Anlamı Nedir?

Crystal melek kartı, sevgi, bağlılık ve sonsuz mutluluk konularına yanıt veren bir melek kartıdır.

Kaç Tane Melek Kartı Var?

44 adet melek kartı bulunmaktadır. Bu melek kartlarının her biri farklı anlamlar taşır.

Bize yazın.
Scan the code